Fundacja Aleja Gwiazd Sportu - Władysławowo

XXI edycja Alei Gwiazd Sportu Władysławowo 2022

01.08.2022
Aktualności >>

W niedzielę 3 lipca 2022 r. do grona Gwiazd w cetniewskiej Alei dołączyli kolejni wielcy sportowcy. W tym roku uhonorowani zostali: himalaista Leszek Cichy, siatkarki Małgorzata Glinka-Mogentale i Krystyna Krupa, maratonka Wanda Panfil, trener skoku o tyczce Edward Szymczak, trener piłki ręcznej Stanisław Majorek, kolarka górska Maja Włoszczowska, lekkoatletka specjalistka skoku wzwyż Jarosława Jóźwiakowska, sztangista Henryk Kohnke, biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, trener narciarski Aleksander Wierietielny, trener bokserski Andrzej Gmitruk oraz pilotka rajdowa Ewa Zasada.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Andrzej Kraśnicki. Organizatorzy, czyli Fundacja "Aleja Gwiazd Sportu" przy współpracy z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" oraz Urzędem Miejskim we Władysławowie, zagwarantowali widzom wiele atrakcji.

W sobotę 2 lipca po godzinie 16:00 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" odbył się panel sportowy - spotkanie i konferencja prasowa z udziałem gwiazd sportu. Tuż po spotkaniu tegoroczni uhonorowani zasadzili na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie pamiątkowe drzewka. O godzinie 20:00 w Hali Sportowej im. Feliksa Stamma na terenie OPO "Cetniewo" rozpoczął się uroczysty bankiet z udziałem gwiazd sportu i oficjalnych gości XXI edycji Alei Gwiazd Sportu.

W niedzielę 3 lipca o godzinie 10:00 spod Ratusza - Domu Rybaka ruszyli uczestnicy tradycyjnego "Biegu na 1 milę morską" na dystansie 1852 metrów, startujący w kategoriach Kobiet i Mężczyzn. O godzinie 13.00 na stadionie lekkoatletycznym w Cetniewie rozpoczął się mecz piłki nożnej z udziałem drużyn "przyjaciół Cetniewa". Dwudziestą uroczystość odsłonięcia Gwiazd Sportu w Alei, która rozpoczęła się ok. godziny 16:30, poprowadził redaktor Sławomir Siezieniewski z gdańskiego ośrodka TVP. Zgromadzonych przywitali Prezes Fundacji "Aleja Gwiazd Sportu" Jerzy Szczepankowski, Dyrektor COS OPO "Cetniewo" Michał Kowalski i Burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Chwilę później Burmistrz Kużel ogłosił uroczyste otwarcie jubileuszowej XXI edycji. W czasie trwania, jak i po zakończeniu uroczystości, kibice i widzowie zgromadzeni w Alei mieli okazję do zrobienia sobie zdjęć z Gwiazdami Sportu i zdobycia ich autografów. Chwilę później na estradzie w Alei zaczął się koncert muzyczny a po zmroku jubileuszową XXI edycję zakończył pokaz sztucznych ogni.

Organizatorzy oceniają, że w tym roku w uroczystościach kolejnej edycji Alei Gwiazd Sportu bezpośredni udział wzięło około 3 tysięcy osób: widzów, turystów, kibiców sportowych, uczestników zawodów i gości oficjalnych.

Powrót