Fundacja Aleja Gwiazd Sportu - Władysławowo

XVI edycja 2015

W niedzielę 28 czerwca 2015 r. do Gwiazd w cetniewskiej Alei dołączyli kolejni wielcy sportowcy. W tym roku uhonorowani zostali windsurferzy: Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński, siatkarz Mariusz Wlazły, łyżwiarz szybki Zbigniew Bródka, pięcioboista Janusz Gerard Peciakoraz laureat pierwszego Plebiscytu Przeglądu Sportowego z 1926 roku Wacław Kuchar.

Zofia Noceti Klepacka

Zofia Noceti KlepackaReprezentantka Polski w windsurfingu, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Aktualnie reprezentuje klub YKP Warszawa. W 2007 zdobyła mistrzostwo świata w klasie RS:X. W 2004 startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zajmując 12. miejsce w klasie Mistral oraz w Pekinie 2008 w klasie RS:X - 7 miejsce.

Więcej

Przemysław Miarczyński

Edycja 2015 Przemysław MiarczyńskiPolski żeglarz, reprezentant kraju w windsurfingu, brązowy medalista olimpijski, multimedalista mistrzostw świata. Pierwsze tytuły Mistrza Świata w klasie Mistral zdobywał już jako junior. W 2000 roku na letnich igrzyskach olimpijskich w Sydney ukończył na ósmej pozycji. W 2004 roku na igrzyskach w Atenach zajął piątą pozycję. W klasie RS:X zajął 16. miejsce na letnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Więcej

Wacław Kuchar

Aleja Gwiazd Sportu - Edycja 2015 - Wacław KucharPolski wszechstronny sportowiec, olimpijczyk, pierwszy laureat Plebiscytu Przeglądu Sportowego na sportowca roku. Uprawiał m.in. lekkoatletykę, piłkę nożną (napastnik, później pomocnik), łyżwiarstwo szybkie i hokej na lodzie. Wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju we wszystkich z wymienionych dyscyplin. Całe życie związany ze Lwowem i reprezentujący barwy lwowskiej Pogoni.

Więcej

Janusz Gerard Peciak

Aleja Gwiazd Sportu - edycja 2015 - Janusz Gerard PeciakPolski pięcioboista nowoczesny, mistrz olimpijski z Montrealu 1976, mistrz świata. Trzykrotnie startował w igrzyskach olimpijskich. Po nieudanym starcie w Monachium 1972 na następnych igrzyskach w Montrealu 1976 zdobył złoty medal indywidualnie. Był także dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata (w 1977 i 1981) i dwukrotnym wicemistrzem (w 1978 i 1979).

Więcej

Zbigniew Bródka

Aleja Gwiazd Sportu - edycja 2015 - Zbigniew BródkaPolski łyżwiarz szybki, mistrz olimpijski, specjalizujący się na dystansie 1500 m, olimpijczyk. Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500 m) oraz mistrzostwo olimpijskie na tym dystansie.

Więcej

Mariusz Wlazły

Aleja Gwiazd Sportu - edycja 2015 - Mariusz WlazłyPolski siatkarz, grający na pozycji atakującego; reprezentant Polski. W 2006 roku na mistrzostwach świata w Japonii zdobył wraz z drużyną narodową wicemistrzostwo świata. 21 września 2014, wraz z reprezentacją Polski, wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata 2014. Na tym turnieju został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika (MVP), a także za najlepszego atakującego.

Więcej